Televisioon ja internet peavad omavahel tulist võitlust, aga kui pikaks ajaks seda veel jätkub? Taolised vastuolud said alguse juba kaugemas ajaloos. Teatud ajahetkel hakati rääkima sellest nagu televisioon oleks “hävitanud” raadio. Tõsi, ühest küljest mõjutas kindlasti televisiooni pealetung raadio kuulatavust kahandavas suunas. Teisest küljest tekib aga küsimus: kas raadio on siis meie kuuldeväljast täielikult kadunud? Kohe kindlasti mitte!

Raadiot kuulatakse autoga sõites, poodides mängib taustaks raadio ja isegi arsti ootekabinetis võib vabalt taustaks Retro FM või mõni muu kodumaine raadiojaam helitausta pakkuda. Seepärast on võimalik sarnaselt kahtluse alla seada väidet nagu pärast interneti tulekut kaoks televisiooni roll täielikult meie eludest. Kui televisioon ei suutnud pihuks ja põrmuks teha raadiot, siis miks peaks tegema seda internet televisiooniga?

Oluline on mõista, et televisioon on lihtsalt meedium, mitte eraldiseisev objekt. Tõsi, klassikaline kineskoopteler on peaaegu meie kodudest kadunud, ent televisioon meediumina pole kindlasti kuhu peitu pugenud, et varjusurma oodata. Pigem on vastupidi ehk televisioon on imbunud teistesse meediakanalitesse, luues nendega hõrgu sümbioosi. Näiteks, kes poleks vaadanud kordagi mõnda telesaadet internetist järgi? Era- ja avalik-õiguslike telekanalite poolt pakutavad järelvaatamise keskkonnad on parim näide sellest, kuidas televisioon on ellujäämiseks teinud olulisi muutusi. Kahte sidekanalit ühendades on tehtud tarku valikuid, sest see on andnud inimestele juba tuttavliku meediakanali uues võtmes.

Samamoodi on toimunud vahepeal mobiilsete seadmete pealetung. Seegi nähtus pole oluliselt televisiooni käekäiku kehvemaks muutnud. Nimelt on võimalik vaadata mitmeid telekanaleid otse mobiiltelefonist. Kui alguses kardeti, et kõik hakkavad mobiilidest enda alla laetud videoid ja muid klippe vaatama, siis tänaseks päevaks on kujunenud osadel inimestel harjumus jälgida oma lemmiksaateid otse-eetris mobiiltelefoni kaudu. Pealegi on selle vaatamiskogemuse oluline eelis see, et televisioon on kättesaadav pea kõikjalt. See on vastupidine olukord kunagisele reaalsusele, kus televiisorit sai vaadata peaasjalikult ainult kodustes tingimustes või äärmisel juhul ikkagi kaabli või antenni olemasolu korral.

Tulevikku vaadates on selgelt näha, et televisiooni roll pole kohe kindlasti kadumas, vaid on enda kanda tugevalt kinnitamas ühe põhilise meediakanalina. Iseasi on see, millistest seadmetest telekat vaadatakse. Ehk on juba paarikümne aasta pärast võimalik vaadata hologrammi kujul televisiooni? Kes teab!