Digitelevisiooni tulek on võimaldanud televisiooni senisest tunduvalt interaktiivsemaks muuta. Sellegipoolest võib see olla alles suuremate muutuste algus, sest erinevaid tehnilisi võimalusi pole veel täielikult ära kasutatud.

Kunagi oli aeg, mil televisiooni vaatamine oli üsna staatiline ja ettemääratud tegevus. Inimesed vaatasid saatekavast järgi, mis kell hakkab nende soovitud film või telesari ning sättisid end selleks ajaks televiisori ette. Iga saate ja filmi vahel oli reklaamipaus, mille ajaks läksid osad inimesed võileiba tegema, kuid teised vaatasid truult kõik reklaamid läbi. Tänaseks päevaks on juba televisiooni vaatamise kogemus oluliselt muutunud.

Esiteks on muutunud televiisor ise interaktiivsemaks. Näiteks kunagi olid müügil telekavad, mida hakkasid mingil ajahetkel vaikselt välja vahetama netipõhised telekavad. Nüüd aga on võimalik digitelevisiooni ajastul vaadata telekava otse televisioonist. Samuti võimaldavad osad digiboksid telepilti tagasi kerida, et endale huvitavaid klippe või lõike uuesti vaadata. Kunagises võtmes on tegu olulise luksusega, sest alles paarkümmend aastat tagasi oli ainsaks telepildi salvestamise ja uuesti vaatamise võimaluseks selle kassetile talletamine. Kindlasti on meil kõigil kuskil kapinurgas või pööningul alles vanad VHS videokassetid, kuhu peale on mõni lemmikfilm või -saade salvestatud. Oleks siis veel videomagnetofon ise alles!

Teiseks toimub interaktsioon interneti ja televisiooni vahel. Inimesed saavad avaldada arvamust või osaleda telesaates sotsiaalmeedia ja telekanalite kodulehtede kaudu. See võimalus on avanud palju vahvaid tegevusi, mis hoiavad põnevil nii vaatajaid kui teletegijaid ise. Mõned eksperdid on isegi ennustanud, et viie kuni kümne aasta pärast on suur osa telesaadetest asendunud pooleldi internetis toimuva interaktiivse digisisuga.

Kolmandaks on võimalus inimestel palju saateid vabamalt järgi vaadata. Seda võimaldavad internetikeskkonnad, kuhu telekanalid postitavad juba ära jooksnud telesaateid. Filmidega on keerulisem seda teha, kuna keerukate autorikaitseõiguste ja muude seaduste tõttu ei saa telekanal valimatult filme üles laadida. Küll aga on võimalik leida kiireid ja toimivaid kokkuleppeid omatoodanguga. Sellepärast saabki nii palju kodumaiseid telesaateid internetist mugavalt järele vaadata. Arvatavasti on kõik see alles interaktiivse ja internetiga ühendunud televisiooni algus!