Rulett ning selle strateegiad  

Seda, milline on üks klassikaline rulett kasiinodes, teab ilmselt igaüks, eriti juhul, kui üks teie vaba aja veetmise viisidest on hasartmängude mängimine. Samas oleme veendunud, et mitte igaüks ei tunne selle mängu ajalugu. Kas see on sajaprotsendiliselt õige, me garanteerida ei saa, kuna ise mängu sünni juures ei viibinud, kuid üht tõenäolist versiooni võime teile tutvustada küll.

Räägitakse, et kõik algas sellest, kui prantsuse matemaatik Blaise Pascal püüdis leiutada igiliikurit, ent sai tulemuseks hoopis ruletiratta. See on enimtunnustatud versioon, kuigi on tõendeid sellegi kohta, et omalaadset ruletti mängisid juba meie kaugemad esiisad. Mäng muutus aga eriti populaarseks alles siis, kui kasiinoäri õitsema hakkas.

 

Kui te ei soovi päris- või netiruletti mängides ainuüksi õnnejumalale loota, soovitame proovida ka mõnda strateegiat. Samas tuleb meeles pidada, et suuri võite saadakse ruletis harva. Strateegiad võivad teile siiski anda rahulolutunde, et olete omalt poolt võitmiseks kõik teinud. Niisiis tutvustame mõningaid strateegiaid:

 

  • Martingale’i strateegia nimetus võib küll meelest minna, ent see on paljude mängijate lemmik. Selle põhimõte on väga lihtne – pärast iga kaotust tuleb panust kahekordistada. Kui kaotad ühe euro, siis järgmisel ringil peab su panus olema kaks eurot. Kui võidad, saad kogu kaotatu tagasi ning jääd ka väikesesse plussi.
  • Kui oled otsustanud ruletti (roulette) mängida suure summa raha peale, võid Martingale’i strateegiat ka julgemalt kasutada. See toimib nagu eelmine, ent pärast iga kaotust sa hoopis kolmekordistad oma panust. Nii võid võita suure summa, ent arvesse tuleb võtta, et alustamiskapital peab olema suurem.
  • Martingale’i strateegiale sarnane on ühtviisi populaarne Labouchere’i strateegia. Kirjutage endale üks numbrijada, näiteks 1, 2, 3, 4 ja 5. Panuseks on esimese ja viimase numbri summa ehk 5+1=6. Kui võidate, tõmmake kaks äärmist numbrit maha ning tehke uus panus 2+4=6. Kui kaotate, lisage kaotatud summa jada lõppu, saades jadaks 2, 3, 4, 5, 6. Järgmine panus on seega 2+6=8. Jätkake süsteemi kasutamist, kuni kõik numbrid on maha tõmmatud.

 

Lisame siia boonusena veel ühe hea soovituse. Parem mängige euroopa, mitte ameerika ruletti, kuna esimesel on paremad võiduvõimalused. Pöörake tähelepanu ka kasiino kehtestatud reeglitele. Tehes väliseid panuseid nagu punane/must või paar/paaritu, oleks hea 0-taskule maandudes kaotada vaid pool oma esialgsest panusest, aga see sõltubki kasiino reeglitest.