Pokkeri tüübid

Pokker on kahtlemata kõige populaarsem kaardimäng. Kirglikud pokkeri mängijad ja aktiivsed kaasaelajad on Pokkerist lummatud, kuna see peidab endas tegelikult mitmeid erinevaid kaardimänge, mille aluseks on erinevate kaardikombinatsioonide moodustamine, panuste tegemine ja edukate otsuste vastuvõtmine, mis määravad Sinu edu mängus.

Erinevate pokkeri mängude reeglid võivad erineda mõningate nüansside poolest, kuid põhireeglid jäävad kõigil samaks – kaardikominatsioonide ja panustamisega tuleb saavutada võit mängus. Kuigi on olemas enam kui 120 pokkeritüüpi, populaarseimaid nendest mängitakse traditsioonilise 52-kaardipakiga. Kaardikombinatsioone kõikides pokkerite mängutüüpides moodustatakse viiest kaardist  – nii käes kui ka laual. Populaarseimad pokkerimängu variatsioonid on Texas Hold`emja Omaha.

 

Texas Hold`em

Mängu pikk nimetus on Texas Hold`em No Limitning see on kõige populaarsem pokkeri mängutüüp, mida mängitakse turniiridel üle maailma nii kasiinos kui ka online võrgus. No Limit tähendab seda, et mängus võib osaleda piiramatu hulk mängijaid ning mängu võib panustada kõiki enda kasutuses olevaid žetoone. Mängualguses jagatakse igale mängijale kaks kaarti ja kaks mängijat, kes istuvad diilerist vasakul, teevad oma väikesed ja suured panused (BigBlind ja SmallBind). Algab panustamine ja mängijad, kes ei soovi osaled konkreetses panustamisvoorus, teevad loobumise käigu (fold). Selleks, et panustamisvoor jätkuks, peavad panustama vähemalt kaks mängijat. Peale esimest käiku, avab diiler laua keskele kolm kaarti (flop). Pärast järgmist panustamisvooru lisab diiler veel ühe kaardi (turn). Seejärel teevad mängijad uuesti panuseid ja laulale lisatakse viimane ehk viies kaart (river). Mängijad teevad uuesti panuseid. Võidab see, kellel on kõige tugevam pokkerikäsi.

 

Omaha

Omaha pokkerimäng sarnaneb Texas Hold’em’ile–mängukäigus on flop, turnja riverkaardikiäigud, kuid mängu alguses jagatakse igale mängijale neli mitte kaks kaarti. Mängukäik on sarnane, kuid oluline reegel on see, et mängu lõpus tuleb kombinatsioon moodustada kahest käes olevast kaardist ja kaartidest mis on laual. Ka Omaha võib olla nii panuse limiidiga kui ka ilma. See, millised on mängu ja panuste tegemise reeglid, pannakse tavaliselt paika enne mängu alustamist.

 

Nagu juba võib järeldada, enda jaoks sobiva pokkerimängu tüübi leiab endale igaüks, kes kaardimänge harrastab. Lisaks regulaarselt pokkeriturniiridel osalemine annab võimaluse suurepäraselt aega veeta ja samal ajal ka võidu korral võita suuremat rahasummat.

https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=832