Peamised eripärad internetis pokkeri mängimisel

Kuigi sageli räägitakse pokkeri puhul mängijatevahelisest suhtlusest ja kehakeele lugemisest, siis pokkeritki mängitakse üha rohkem internetis.

Pokkeri peamine osa on iga partiid saatev võistlemine teiste mängijatega, mil panuseid tehes üksteist proovile pannakse ning oma võiduvõimalustele vastavalt tegutsetakse. Ent pokkeris pole üksnestähtis oskus enda kaartidega moodustatavate kombinatsioonide tõenäosust hinnata, vaid oluline on ka võime hinnata oma kaasmängijate võiduvõimalust nende emotsioone ja kehakeelt jälgides.

 

Pokkerit mängides peab olema püsivust, kuna mängud võivad venida pikaks. Klassikalise pokkeri eesmärk on võita oma mängukaaslastelt järjest raha, kuniks lauda pole enamjäänud kedagi, keda võita.

 

Eelnevad aspektid on pokkeri klassikalised osad, millest internetis mängivad pokkerisõbrad mõnes mõttes ilma jäävad. Eriti seesuguse arvutipokkeri puhul, kus mäng käib üks ühele ehk ainult diileri vastu, kes endale kaarte jagab. Nii võimaldab online kasiino pokkerimängu küll korraga väga paljudele inimestele, ent võtab neilt ära võimaluse külg külje kõrval võistelda. Nii nagu mängija, peab iga mängu lõpuni tegema ka diiler.

 

Klassikalise pokkeri puhul saab mängija otsustada, et tema kaardid ei too ilmselt võitu, mistõttu on targem konkreetne geim lõpetada ning sellesse rohkem raha mitte panna. Sellist sorti netipokkeri puhul aga, kus teisi mängijaid pole, ei saa üldiselt poole pealt vastasmängijat suurt panust tehes proovile panna. Võit sõltub sellest, kui palju mängija esmalt mängu pani.

 

Kui puudub võimalus teiste vastu võidelda, kaob pokkeri juurest teiste emotsioonide jälgimise aspekt. Ei mängita teiste inimeste, üksnes arvuti vastu. Osa netikasiinodest ei võimaldagi teiste mängijatega mingit kontakti. Pokkeri puhul kaob sel juhul ka bluffimine.

 

Kaob ka kestvuse aspekt. Harilikku pokkerit võib mängida tunde, mil lõpuks üksteisest jagu saadakse. Netis võib mängima hakata ja seda lõpetada ükskõik millal, ilma et sealjuures raha kaotaks.