Kasiinodiileri elukutse

Diiler ehk krupjee mängib olulist rolli nii klassikalistes kasiinodes kui ka netikasiinodes, mis üha populaarsemaks muutuvad.

Algul oli krupjee keegi, kes seisis rahavarudega mängija selja taga, et saaks talle mängimise ajal kiirelt abikätt pakkuda. Hiljem kutsuti nii inimest, kelle ülesanne oli mängijatele žetoone ja raha kätte anda.

 

Diiler on aga alati tähendanud kedagi, kes vastutab mängu ajal kaartide või teiste mänguvahendite kättejagamise eest. Sõna kasutatakse ka pokkeris, kus diileri sümboolset rolli täidavad kordamööda kõik, kes mängus osalevad, kuigi päris diiler on samuti kohal ning juhib mängu, ilma sellest osa võtmata. Pokkerinupu jagamine mängijate vahel on rohkem traditsioon, et mäng saaks harjumuspärases tempos kulgeda.

 

Varem oli krupjee või diileri roll väga prestiižne, eriti sarnastes linnades kui Las Vegas. Mõnes suures ning mainekas kasiinos diileriks saamine on alati olnud küllaltki keerukas, kuna sellega tegelevad inimesed peavad endast alati parima andma.

 

Las Vegase kasiinodes käitlevad diilerid suuri rahasummasid, kuna sealsed mängurid on rikkad ja mõjukad. Sellises olukorras on oluline mitte eksida, kuna klient on kasiinole nii oluline tulu- kui ka reputatsiooni allikas. Kui diiler peaks juhuslikult tuksi keerama mängu, kus keegi on saanud head kaardid, võib see kasiino mainele väga kehvasti mõjuda, kuna mängija võib ju kasiinot avalikult kritiseerida.

 

Las Vegase diilerid kohtavad sageli selliseid isiksusi, kellega inimesed harilikult kokku ei puutu. Näiteks diiler, kes on sel alal juba kümneid aastaid edukalt töötanud, tõmbab pidevalt ligi rahakaid mängijaid, saades endale mõjukaid sõpru ning võimalik et ka head jootraha. Aastaid töötanud diilerid on kasiinole väga olulised, kuna neid hindavad mängurid, kes selle diileri lahkudes teises kasiinos käima hakkaksid.