Huvitavaid fakte kasiinode ajaloost

Kasiinod köidavad suurt hulka inimesi, mitte ainult oma mängusaalides, vaid ka internetis, kus võib mängida samu mänge ning samuti päris raha võita. Kuna pea igasse elu valdkonda on tehnoloogia sisse tunginud, ei oskagi me tihti mõelda, kuidas kõik alguse sai. Selles artiklis naaseme kasiino algusaegadesse ning tutvustame mõningaid huvitavaid fakte.

Rulett kui saatana ratas

Kõik on kuskil ruletiratast näinud, olgu siis kasiinos, mänguasjapoes või mõnes filmis. Ruletiratta leiutas prantsuse füüsik ja matemaatik Blaise Pascal, kes püüdis toona igiliikurit leiutada. Ruletile annab saatanliku mõõtme see, et kõigi arvude kokkuliitmisel saame summaks 666. Pisut kõhe?

Kaardipaki kuningad

Vana loo järgi on neli kuningat, keda tavalistel mängukaartidel kujutatakse tegelikult neli päris kuningat.

Iisraeli kuningas Taavet esindab potit, Makedoonia kuningas Aleksander Suur ristit, Rooma imperaator Caesar seisab ruutude eest ning Frangi riigi kuningas Karl Suure sümbol on ärtu. Kuigi seda lugu võib olla huvitav sõpradele edasi rääkida, on tegu eelkõige müüdi, mitte kindla faktiga.

Täringuneelajad

Nagu näeme tänapäevalgi, on paljudes riikides hasartmängude mängimist ja korraldamist karmilt piiratud ning ühiskonnas on nende kohta erinevaid arvamusi. Ka mitmesaja aasta eest ei olnud hasartmängud paljudes kohtades lubatud või tunnustatud. Inglismaa oli üks esimesi kohti, kus seda tüüpi mängud 18. sajandil ära keelati. Samas on teada, et midagi ära keelates, tekitab see ainult suuremat kiusatust ning ka toona jätkati salajas mängude mängimist.

Toona kasutati oma tegevuse varjamiseks täringuneelajaiid, kelle ülesanne oli täring alla neelata, kui mängusaali mõni keelust kinnipidamist kontrolliv ametnik tuli. Eks ole huvitav viis, kuidas endale raha teenida. Õnneks ei ole täringuneelajaid tänapäeval enam vaja, kuna oma hasartmängud online võib ka internetis ära mängida.

Samas ei tasu unustada seda, et raha peale mängides tuleb seda teha mõistlikult ning seada omale limiit, mille juurde ka suures mängutuhinas jääda.